I Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Karate w Mosinie

14 maja 2016 roku w hali sportowej przy ulicy Szkolnej 1 w Mosinie odbyły się I Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Karate. Organizatorami tego wydarzenia byli : Wielkopolski Związek Karate WKF oraz Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Honorowy patronat nad zawodami objęli: Burmistrz Mosiny Jerzy Ryś oraz Wielkopolski Związek Karate WKF.

I Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Podstawowych uroczyście otworzył Sędzia Główny zawodów Piotr Gołębiewski (sędzią o uprawnieniach krajowych). W uroczystości otwarcia wziął też udział zastępca burmistrza Przemysław Mieloch, który  podziękował wszystkim za tak liczne przybycie oraz powitał zawodników, sędziów i kibiców, a także gości.

W Mistrzostwach wzięło udział ponad 550 zawodników w przedziale wiekowym od 4 do 16 roku życia z ponad 45 Szkół. Zawodnicy reprezentowali również kluby, takie jak między innymi: UKS SAKURA Komorniki, KUZI SPORT, Obornicki Klub Karate do Shotokan, Obornicki Klub Karate Shotokan, Szamotulski Klub Karate Shotokan, EMPI Dopiewo, EMPI Buk, Dynamic Krosno, KK Fighter Suchy Las,  KK Fighter Swarzędz, Wroniecki Klub Sportowy, KK Opalenica, UKS Błyskawica Rokietnica, Dynamic Akademia Karate Poznań, Dynamic Akademia Karate Murowana Goślina,  KK SHINOBI, Satori Leszno, Dragon Środa Wlkp, Raven Kórnik.

Zawody odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy zdobywali kolejne punkty, poprawiając swoje pozycje w rankingu prowadzonym przez Wielkopolski Związek Karate. Specjalnie dla najmłodszych zorganizowana została konkurencja KIHON, w której młodzi zawodnicy mogli wykazać się umiejętnością najprostszych technik walki. Każdy z uczestników dawał z siebie wszystko, reprezentował prawdziwego ducha walki i zaangażowanie, które japońscy mistrzowie określają mianem Niju-bun (na 120%). Poza tym zawodnicy walczyli czysto i bez fauli, wykazując się przy tym znakomitą techniką i opanowaniem zdobytym na treningach.

Zawodnicy naszego klubu UKS SAKURA Komorniki zaprezentowali się znakomicie, zdobyli aż 50 medali : 9 złotych , 13 srebrnych i 28 brązowych.

Imię i nazwisko

Klasa

Złoto

Srebro

Brąz

Filip Weber

V A

1

Patrycja Gromadzińska

V F

1

Maciej Jajczyk

IV D

Agnieszka Sarbak

III D

Mariusz Waczyński

III B

2

Mateusz Łukasiewicz

III B

1

Anna Pietrzykowska

III B

Szymon Ograbek

II E

2

Jan Dymek

II C

1

1

Staś Dymek

II C

1

Zuzia Majkowska

II A

1

Weronika Ptasińska

II H

1

1

Julia Skonieczna

II G

1

Tosia Majkowska

II A

2

Felicja Ptasińska

I K

1

1

Krzysztof Surma

I Ł

2

Jan Zając

I J

1

Mateusz Gromadziński

I G

1

1

Piotr Jajczyk

I Ł

2

Filip Rosiejak

I H

1

Marcin Frąckowiak

I F

1

Tobiasz Kicior

I E

1

1

Hania Nowicka

I K

1

1

Jan Nowak

I G

1

1

Jan Wiśniewski

III D

1

Lena Wiśniewska

I K

1

1

Należy tutaj wspomnieć o wyróżniającej się, sportowej postawie rodzeństwa Felicji i Weroniki Ptasińskich, które dotarły do finałów w swoich konkurencjach. Ale też heroicznej postawie ich kolegów : Jana Dymka, Stasia Dymka, Mariusza Waczyńskiego, Jana Wiśniewskiego oraz Szymona Ograbka, którzy zdobywali medale w konkurencji kumite (walka), która jest najbardziej widowiskową ze wszystkich prezentowanych na zawodach. Cała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Komornikach spisała się na medal. Trud wielotygodniowych przygotowań nie poszedł na marne. W wielu konkurencjach nasi zawodnicy znajdowali się w gronie najlepszych i zasłużenie stawali na podium.

Dla każdego uczestnika zawodów na dobry początek czekały małe słodkie niespodzianki. Nie zabrakło również nagród rzeczowych, medali, pucharów oraz pamiątkowych dyplomów. Należy tutaj wspomnieć o dobrej organizacji zawodów z której zadowoleni byli uczestnicy i kibice. Uczestnikom zawodów kibicowali najbliżsi oraz sympatycy klubów w myśl, że sport powinien łączyć a nie dzielić.

Hubert Minor, UKS Sakura Komorniki