Kadra Trenerska

Hubert Minor
uks_sakura_hubertminoruks_sakura_hubertminor2

Główny Trener w klubie UKS Sakura Komorniki, posiadający stopień  II DAN. Absolwent AWF Poznań, na kierunku Fizjoterapia, wielokrotny Mistrz Polski  oraz medalista Mistrzostw Świata i Europy. W klubie UKS Sakura od 2007 roku prowadzi zajęcia karate, a od 2020 także Kick-boxing. Hubert prowadzi zajęcia grupowe oraz treningi indywidualne. Nieustannie rozwija swoje umiejętności w dziedzinie sztuk walki.
Współzałożyciel Minor Studio Aktywności i Stacji Komorniki w Komornikach.

Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

2011
– Akademicki Mistrz Polski i Zdobywca Akademickiego Pucharu Polski.

2010
– II miejsce MP Seniorów w Bydgoszczy,
– II miejsce Akademickie MP AZS-u we Wrocławiu.

2009
– Akademicki Mistrz Wielkopolski,
– V-ce Mistrz Świata Karate FSKA  Kowary,
– Mistrz Polski Seniorów JKA Przeźmierowo.

2008
II miejsce MP Juniorów Bydgoszcz.

2007
– II miejsce ind. MP Juniorów we Wrocławiu,
– I miejsce druż. MP Juniorów we Wrocławiu,
– III miejsce druż. MP Seniorów we Wrocławiu,
– III miejsce druż. ME w Matosinhos (Portugalia),
– V miejsce ind. ME w Matosinhos (Portugalia),
– II miejsce druż. MP Seniorów w Poznaniu,
– Reprezentant Polski w towarzyskim meczu Polska – Japonia we Wrocławiu

2006
– Mistrz Polski Juniorów  Szczecin,
– III miejsce ind. ME w Luzernie (Szwajcaria),
– Mistrz Europy w drużynie Luzerna ( Szwajcaria),
– Powołanie do Kadry Polski.

2005
– II miejsce MP w kumite kadetów w Bydgoszczy,
– III miejsce MP w kata kadetów w Bydgoszczy,
– III miejsce MP kadetów Gryfino.

2004
– Pierwszy medal Mistrzostw Polski w Kaliszu za zajęcie III miejsca w kumite kadetów.


Piotr Żowciuk
uks_sakura_piotrzowciukuks_sakura_piotrzowciuk2
Trener sportów walki w Klubie UKS Sakura Komorniki.
Swoją przygodę ze sportami walki zacząłem ponad 20 lat temu. Będąc nastolatkiem, najpierw jako zawodnik trenujący BJJ oraz MMA w klubie Strefa Walki Poznań, zdobywałem wiedzę i umiejętności pod okiem założyciela pierwszego klubu BJJ w Polsce – Karola Matuszczaka i Sławomira Bartczaka.
Reprezentując barwy tego klubu byłem uczestnikiem wielu zawodów BJJ, oraz BJJ NO GI.
Były to między innymi: Pierwsze Mistrzostwa Polski NO GI w Gdyni oraz Pierwszy Puchar Polski BJJ w Koninie.
Trenując BJJ zainteresowałem się również mieszanymi sztukami walki czyli MMA – byłem czynnym zawodnikiem z czterema walkami zawodowymi i rekordem 3:1
Podczas gdy trenowałem BJJ/MMA byłem jednocześnie zawodnikiem klubu „KS Sobieski” gdzie trenowałem zapasy. W klubie tym spędziłem ponad 10 lat szlifując swoje umiejętności zawodnicze.
Przygoda ta zakończyła się zrobieniem kursu instruktora zapasów, ukończonego z sukcesem.
Moja pasja do sportów walki przerodziła się w pasję do trenowania innych zawodników i tak jest do dziś.
Moje motto życiowe to „takiego nie mam”, ale wiem że sporty walki dają nam siłę i wytrzymałość, nie tylko tą fizyczną ale również psychiczną. Pozwalają radzić sobie w trudnych sytuacjach i walczyć nie tylko na macie ringu ale również w życiu.
Trening dla mnie to przede wszystkim dobra zabawa, spotkanie z ludźmi, trochę żartu i śmiechu, a przy okazji ciężka praca na sali, zmęczenie oraz wylany pot, czasem krew – a na końcu wielka satysfakcja.
Obecnie jestem związany z klubem UKS Sakura Komorniki i Minor Studio Aktywności, gdzie prowadzę zajęcia z K1, MMA, BJJ NO GI oraz zapasów dla młodzieży jak i dorosłych.


Damian Lotta
uks_sakura_damianlottauks_sakura_damianlotta2

 

Sport w mojej krwi płynie od zawsze. Już jako dziecko trenowałem piłkę nożną. Grałem w klubach sportowych, jak Warta czy Luboński KS. Jako młody chłopak zacząłem uczęszczać na siłownię, przez co trening siłowy stał się moją pasją. Trenowałem kicboksing, ale epizod ten trwał krótko –  kontuzja łokcia zakończyła moje treningi w sportach uderzanych. W 2012 zacząłem przygodę ze sportami chwytanymi – zapasy i Jiu Jitsu. W roku 2015 zdobyłem złoty medal na mistrzostwach Polski  Jiu Jitsu oraz złoty medal na Pucharze Polski Jiu Jitsu. Wszystkie walki zakończyłem przed czasem.  W międzyczasie wygrałem dość dużą ilość lokalnych zawodów siłowych typu wyciskanie sztangi na ławce. Moja przygoda z treningami personalnymi zaczęła się w 2016 roku. Trenowałem grupę kolegów, z którymi dzieliłem się moim doświadczeniem i wiedzą. Zawodnicy, których wyszkoliłem odnosili duże sukcesy na arenach amatorskich, jak i zawodowych w Jitsu Jitsu oraz MMA.  Uczę tak, jak byłem uczony –  czyli twarda szkoła, bardzo ciężkie treningi, co nie oznacza, że na treningach nie jest wesoło. Jeśli chcesz być lepszą wersją siebie, czuj że robisz to dla siebie, nie dla mnie. Tylko wtedy każdy trening ma sens i nigdy nie odliczasz czasu do jego końca, nawet jak jest mega ciężko. Co najbardziej lubię w pracy z moimi podopiecznymi? To,  że każdy jest inny, każdy ma inne potrzeby, mocne i słabe strony, że nigdy nie jest nudno. Oczywiście największe szczęście trenera to progres podopiecznych, bo gdyby go nie było, to w sumie trener jest zbędny! Taki jest mój tok myślenia. Trener musi być jak encyklopedia, przyjaciel, idol, psycholog… Trening to emocje i endorfiny zamienione w pot. Sprawię, że uwierzysz w siebie i dasz z siebie maxa. Zapraszam na moje treningi grupowe i indywidualne


Karol Socha
uks_sakura_karolsochauks_sakura_karolsocha2
Cześć jestem Karol i mam 29 lat ze sportem jestem związany od dziecka. Trenowałem piłkę nożną, karate shotokan, kickboxing oraz biegi. W każdej z tych dyscyplin startowałem w zawodach odnosząc mniejsze i większe sukces. Rozpoczynam swój 5 sezon jako trener odpowiedzialny za najmłodszych zawodników w klubie UKS Sakura Komorniki. Obecnie trenuję ponad 100 podopiecznych, niektórzy z nich odnoszą sukcesy na zawodach. Na swoich zajęciach staram się pokazać czym jest etos ciężkiej pracy, szacunek oraz dyscyplina. Sprawia mi ogromną przyjemność obserwacja rozwoju najmłodszych.
Zapraszam na treningi karate oraz kickboxingu.


Oskar Wałęsa
uks_sakura_oskarwalesauks_oskarwalesa2
Odkąd w 2006 roku postawiłem pierwsze kroki na tatami, karate stało się nieodłączną częścią mojego życia. Moje doświadczenie jako trenera karate jest wynikiem wielu lat pasji i zaangażowania. Jestem medalistą mistrzostwach Polski Karate WKF i Shotokan. Jednak moje osiągnięcia nie ograniczają się tylko do krajowych zawodów – również na arenie międzynarodowej zdobywałem medale. Jako absolwent Akademii Wychowania Fizycznego jestem gotów przekazywać swoją wiedzę i umiejętności kolejnym pokoleniom karateków. Zajęcia, które prowadzę nie tylko skupiają się na doskonaleniu technik i umiejętności fizycznych, ale również na budowaniu charakteru, dyscypliny i zaangażowania. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby odkryć świat karate, rozwijać się na wielu płaszczyznach i czerpać inspirację z mojego doświadczenia


Kuba Labiak
uks_sakura_kubalabiakuks_sakura_kubalabiak2

 

Nazywam się Jakub Labiak i trenuje sporty walki już 14 lat. Zaczynałem od sportów uderzanych, jak k1 i muay thai, w którym zdobyłem tytuł międzynarodowego wicemistrza Polski. Później dołożyłem do tego treningi zapasów i bjj. Stoczyłem w sumie 6 zawodowych pojedynków w mma oraz kilkadziesiąt walk w różnych innych formułach walki. 10 grudnia 2011 wygrałem walkę na lidze Spartanwear w Płocku i dostałem nagrodę za najlepsze poddanie zawodów. 12 października 2018 walczyłem na gali PLMMA 77, tam moja walka została uznana za najlepszą walkę wieczoru
Posiadam tytuł instruktora sportu specjalizacja MMA nadany przez Europejskie Centrum Sportu. Obecnie moją pasją jest dzielenie się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi. Uwielbiam kiedy treningi, które prowadzę przynoszą efekt a podopieczni wykorzystują pokazane przeze mnie techniki w sparingu lub walce. Niektórzy z moich podopiecznych startują już na profesjonalnych galach sportów walki. Treningi staram się prowadzić zawsze profesjonalnie, z dbałością o szczegóły i indywidualnym podejściem do każdego, kto bierze w nich udział.