Historia klubu

Klub Karate UKS SAKURA powstał w grudniu 2007 roku na terenie GOSiR im. Edwarda Hr. Raczyńskiego przy ulicy Polnej w Komornikach. Zasadniczym celem utworzenia klubu  było i nadal jest propagowanie sztuki karate shotokan wśród młodzieży i osób dorosłych jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Podczas treningów bardzo dużą wagę przykłada się nie tylko do samej walki, ale także do kształtowania ducha, siły woli oraz etykiety. W swojej 16- letniej działalności klub był 8-krotnym organizatorem Mistrzostw o Puchar Ziemi Wielkopolskiej w Karate. Impreza stała się ceniona w środowisku sztuk walki i co roku w zawodach bierze udział ponad 200 uczestników z całej Wielkopolski i sąsiednich województw.

Nad programem szkolenia w klubie czuwa Sensei Hubert Minor (2 dan), który jest licencjonowanym instruktorem Karate Shotokan. Zawodnicy UKS SAKURA startują w turniejach krajowych i regionalnych. Obecnie Klub SAKURA bardzo się rozwinął. W naszej ofercie można znaleźć  treningi karate, kick-boxing, BJJ oraz MMA oraz gimnastyki z elementami akrobatyki.

Klub w swojej historii ma wychowanków, którzy osiągali sukcesy na arenie krajowej oraz przywozili medale Mistrzostw Polski w Karate Shotokan i Olimpijskim WKF.

Klub posiada własną salę – Poznańska 19 Komorniki.

UKS Sakura