Karate olimpijskie WKF – wszystkie grupy wiekowe (od 5 lat)
karate

Karate jest uniwersalnym sportem toteż na naszych treningach pojawiają się nie tylko dzieci i młodzież lecz również ludzie dojrzali, a nawet całe rodziny. Dlatego też program szkolenia UKS SAKURA dostosowany jest do możliwości fizycznych i psychicznych z nastawieniem na gry, zabawy, ćwiczenia ogólnorozwojowe i korekcyjne w danej grupie wiekowej.

Dla najmłodszych będzie to przede wszystkim wspaniała zabawa, dla starszych wyzwanie i trochę konkretniejsze zajęcia. No i najważniejsze stawiamy na przyjaźń. Dla dzieci ważna jest grupa, z którą mogą się integrować i nawiązywać znajomości. A nic tak nie łączy, jak wspólna pasja do sportu.

Lokalizacja : Komorniki, Plewiska, Stęszew, Poznań, Przedszkola

Grupy : Wszystkie grupy wiekowe (od 5 lat)

Również zajęcia w godzinach świetlicy : SP1 Komorniki, SP2 Komorniki, SP2 Plewiska

K1 / Kickboxing ( dzieci od 11 lat / dorośli) oraz MMA
kickboxing młodzież

PSX_20230822_220412
PSX_20230822_215205
Treningi K1 i kickboxingu prowadzone są w grupie dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży od lat 11. Ćwiczymy w szczękach , w rękawicach i ochraniaczach na golenie. Trening zawiera ćwiczenia siłowo – wydolnościowe  z naciskiem na poprawę kondycji. Należy pamiętać, że aktualne grupy nie są grupami wyczynowymi. Jeśli boisz się, że sobie nie poradzisz lub spotkasz zawodowców to jesteś w błędzie, tu każdy zaczynał od zera a jedyny cel jakim nam przyświeca to dobra zabawa poprzez naukę samoobrony.

Rozwinięciem dla grup Kick – boxingu oraz BJJ są zajęcia MMA.

Lokalizacja : Komorniki / Plewiska

Grupy : Dorośli / Dzieci i młodzież od lat 11

BJJ (dzieci od 12 lat / dorośli)
BJJ
Wiele lat działalności pozwoliło nam na przygotowanie niezawodnych konspektów treningowych, w których uczymy dzieci brazylijskiego Jiu Jitsu łącząc sport, naukę i zabawę. Celem zajęć jest usprawnianie koordynacji ciała, zręczności, refleksu, rozciągliwości, a także umiejętności szybkiego podejmowania decyzji – podkreśla Podczas walki trzeba przewidywać ruchy przeciwnika. Zawodnicy emitują skupienie i wzmożoną koncentrację, które przekładają się na dobre wyniki w szkole.

W brazylijskim Jiu Jitsu nie ma kopnięć czy uderzeń, co dla niewtajemniczonych może zabrzmieć dziwnie. Walka polega na technikach obezwładnienia przeciwnika w pozycjach stojących i w parterze, m.in.: na dźwigniach i chwytach. Pojedynek nadzorowany jest przez trenera, który bacznie obserwuje jego przebieg. Walkę można zakończyć poddaniem się, co sprawia, że ta zachodnia sztuka walki jest bezpieczna.

Trenujemy w grupie dorosłej oraz dzieci i młodzież od lat 12.

Lokalizacja : Komorniki

Grupy : Dorośli / Dzieci i młodzież od lat 12

Akrobatyka/ Gimnastyka (dzieci od lat 6 )

Lokalizacja : Komorniki / Poznań

Grupy : Dzieci od lat 6

Treningi akrobatyki dla dzieci w naszym klubie wypełniane są przez różnorodne ćwiczenia ogólnorozwojowe. Zabawy i gry z elementami gimnastyki, takimi jak: przewroty, stanie na głowie, mostki; wprawiają w ruch wszystkie partie mięśni skutkując dobrą kondycją i prawidłową sylwetką. Z nami Twoja pociecha nigdy nie będzie się nudzić.

Na zajęciach używamy airtracka i materacy gimnastycznych.