Duży sukces zawodników UKS SAKURA

14 maja 2016 roku w hali sportowej przy ulicy Szkolnej 1 w Mosinie odbyły się I Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Karate. Organizatorami tego wydarzenia byli : Wielkopolski Związek Karate WKF oraz Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. Honorowy patronat nad zawodami objęli: Burmistrz Mosiny Jerzy Ryś oraz Wielkopolski Związek Karate WKF.

Zawodnicy UKS Sakura reprezentowali na turnieju w sumie 5 szkół.

2 z Komorniki, gdzie ze względu na dogodną lokalizację trenuję najwięcej zawodników, 1 szkołę z Plewisk ( wszystko wskazuję na to, że UKS Sakura w nowym sezonie będzie dysponować nową lokalizacją treningową, dzięki czemu nasi zawodnicy z Plewisk nie będą musieli dojeżdżać do Komornik. Przy czym reprezentacja Plewisk znacznie się powiększy. Szczegóły wkrótce.) oraz 2 szkoły z Poznania.

Dzięki członkom UKS Sakura reprezentującym SP w Komornikach, szkoła zajęła bardzo wysokie 2 miejsce w rankingu na ponad 150 startujących placówek edukacyjnych. Jest to niewątpliwie jeden z największych grupowych sukcesów w historii klubu. Należy pamiętać, że zdobyliśmy również sporo medali w konkurencjach w których startowały dzieci w wieku przedszkolnym, które to nie były brane pod uwagę w rankingu.

Wszystkim startującym jeszcze raz serdecznie gratuluję.

Wyniki w załączniku.

Pobierz załącznik klikając prawym przyciskiem myszy „Zapisz jako”

WYNIKI-Wojewódzkie-Mistrzostwa-Szkół-Podstawowych-i-Gimnazjum-w-Karate-WKF-2016 (1)